Я абсолютно дерев'яний (а). Що робити?
Немає людей, яких неможливо навчити танцювати. Все, що Вам потрібно, — бажання і готовність вчитися танцювати і трохи зусиль. Навчання танцям - це хоч і приємна, але все ж, - робота над собою.
Що надіти / взути?
І хлопцям, і дівчатам для початку цілком підійдуть кросівки або інша взуття, наближена до спортивної. Ті, хто вже мав задоволення раніше займатися танцями, можуть прийти в своїх улюблених туфлях / джазовки. Одяг — будь-яка зручна, хіба що за винятком безрозмірних суконь і довгих спідниць. Тренеру потрібно бачити, що Ви виконуєте ногами і іншими частинами тіла. Врахуйте, що навіть взимку під час руху буде жарко. Прикраси краще зняти, щоб після всіх дружно не шукав їх на підлозі. Фігурні кільця також можуть принести незручності під час танцю. І звичайно, пам'ятаємо про особисту гігієну, адже танці проходять в близькому контакті. Від куріння і вживання спиртних напоїв перед тренуванням варто відмовитися, щоб спілкування з Вами викликало тільки позитивні емоції.
Що якщо у мене немає партнера?
Цілком часте явище. Соціальні танці (сальса, бачата, Кізомба) мають на увазі зміну партнерів під час тренування. Тому все протанцовивают фігури з усіма. Наявність свого партнера звичайно вітають і навіть заохочується знижкою, але зовсім необов'язково. Спасибі хлопцям, вони теж приходять на танці!
Боюся, що в мене нічого не вийде - я буду гірше всіх.
Хід думки невірний.
Соціальні танці — не змагання, тут немає тих, хто виграв і хто програв. І потім, перше заняття рідко буває показовим. Дуже часто людина, яка не може відразу освоїти базовий крок, поступово втягнувшись, відчувши музику і дух танцю, починає розвиватися семимильними кроками. У всіх своя швидкість навчання, і немає сенсу намагатися гнатися за сусідом. Чарівний ключ до майстерності — практика, практика і ще раз практика. Для цього й існують тренування і Сальсатека! А якщо танець стає частиною життя, то стояти на місці просто нереально.
Я дуже здібний, можна потрапити відразу в середню або старшу групу?
Ми не знаємо де, як і скільки ви вчилися. Ми любимо своїх учнів, цінуємо їх комфорт, і нам би не хотілося ставити на них досліди. Тому для початку треба прийти в групу початкового рівня і спробувати. Якщо у вас є танцювальний досвід, ми із задоволенням переведемо Вас в групу вищого рівня. Нюанси обумовлюються з викладачами.
Я зайнята людина, можна мені приходити на танці час від часу?
На початковому рівні такий графік занять не дасть очікуваного результату. Крім того, Ви будете гальмувати роботу всієї групи. Тому бажано в щільному життєвому графіку знайти постояннно віконця і для танців. Звичайно, не можна виключити відпустку, хвороби і відрядження, але такі перерви, по можливості, не повинні бути частими.
Після року навчання можна приходити нерегулярно для підтримки танцювальної форми.
Скільки часу потрібно вчитися щоб танцювати на дискотеках?
Маючи базові поняття про танці (два — три місяці навчання), вже можна виходити на танцпол. Звичайно, ви навряд чи поб'єте когось своєю майстерністю, але соціальні танці придумані не для цього :) В першу чергу вони існують для власного задоволення і гарного проведення часу. Можна протанцювати весь танець складні фігури і елементи, працюючи на публіку, зірвати який-небудь з них, турбуватися і піти незадоволеним. А можна танцювати весь вечір базові фігури, насолоджуючись при цьому музикою, отримуючи задоволення від спілкування з партнером і не думаючи, як ти виглядаєш з боку. Вибір за вами!
Чи є змагання з танців?
Так є. Це далеко не на головне в соціальних танцях, але якщо в Ваших жилах тече спрага до змагань і перемог — готуйтеся, беріть участь і перемагайте! Сучасна танцювальна життя багате на фестивалі, за участю як українських, так і міжнародних викладачів, в рамках яких проходять конкурси. Причому ці заходи проводять у різних містах України, і не тільки, тому є прекрасна можливість поєднати танці з туризмом.
Мій вік злегка за ... Я трохи не в формі ... Я ніколи не танцював ...
Все це не має значення, відкиньте ваші сумнів! Головне — це ваше бажання. Танцюють всі! :)
Чим відрізняються бальні танці від соціальних?
З'ясуємо деякі питання, що виникають щодо відмінностей між сальсою / бачати і бальними танцями.

Дуже багато людей, які приходять на сальсу і бачату припускають, що вони прийшли вчитися тим танців, які бачать по телевізору в танцювальних токшоу у виконанні Влада Ями. Подумаєш, там бальні латиноамериканські танці, тут соціальні латиноамериканські — яка різниця? За назвою різниця дійсно невелика, по суті ж мова йде про танцювальних напрямках, повністю відрізняються за своїм походженням, родоводу і цілям, які перед собою ставлять.

Бальні танці невипадково називають також і спортивними. Їх основна мета — це змагання, турніри, титули, медалі. Латиноамериканські танці сальса та бачата відносять до соціальних танців, що в даному випадку означає імпровізаційний характер, і служать вони в першу чергу як засіб спілкування.

З таких різних цілей випливають і різні способи їх досягнення. Бальником необхідно, щоб їх фігури були чітко видні членам журі, що знаходяться на відстані. Значить і характер рухів повинен бути такий, щоб вони були видимими здалеку. Тіло натягнута як струна, все жести відточені до мальчайшіх деталей. Сальсерос і бачатеросу необхідно вразити в першу чергу партнера / партнерку (і можливо стоять поблизу людей), при цьому бути в змозі протанцювати як мінімум кілька годин в гарному темпі. Рухи куди менш амлітудно і значно більш розслаблені.

Тут можна провести таку аналогію. В опері, щоб зобразити здивування, треба сплеснути руками, в кіно — досить лише здивовано піднятими брови. Якщо хтось на сцені буде підкидати брови, глядачі з гальорки нічого не побачать. Якщо в кіно актор стане театрально махати руками, будь-який режисер скаже: «не вірю!».

Якщо порівняти змагання (природну стихію бальников), то конкурси соціальних танців у порівнянні з бальними турнірами матимуть вельми блідий вигляд — починаючи від костюмів і закінчуючи критеріями оцінки. Однак, якщо бальні танцюристи потрапляють на сальса вечірку і намагаються блиснути на танцполі, то демоностріруют лише повну недоречність бальних танців в клубі. Рухи, розраховані на «дальній ефект» поблизу виглядають неприродно, а й їх амплітудний характер призводить до постійних сутичок на переповненому танцполі. В цьому і є вся суть. Бальні танці зовні ефектніше соціальних, але цього танцю необхідний глядач. Соціальних танців глядач не потрібен (хоча він завжди знаходиться), їх танцюють для себе і для партнера. У бальних танцях на перше місце виходить техніка виконання, в соціальних - емоції танцюючих.